Броени минути след регистрацията на кандидатите на ВМРО – Българско национално движение в ОИК Враца, родният представител от “Обединени патриоти” Красимир Богданов обяви в пресклуба на БТА във Враца днес, че ще участва в местните избори за кмет на общината като кандидат, издигнат от ВМРО-Българско национално движение.

la toscana vratsa

По думите му кандидатурата му се подкрепя от още шест политически партии – Национален фронт за спасение на България, Движение за радикална промяна “Българска пролет”, “Движение България на гражданите”, Обединената социалдемокрация, Социалдемократическата партия и Съюза на патриотичните сили “Защита”.

ВМРО-БНД и подкрепящите го политически сили ще се явят на предстоящите местни избори с обща пълна листа от 37 кандидати за общински съветници. В листата влизат хора с различен социален, професионален и политически профил, но които дълги години са работили и работят за доброто на гражданите на община Враца, заяви Красимир Богданов.

Политическите сили ще се явят на изборите и с общи кандидатури за кмет на 12 от общо 15 кметства в общината, в които ще се произведат избори за кмет на село с население над 350 жители. Просперитет, сигурност и патриотизъм ще бъдат водещи принципи на програмата за управление на община Враца, която предстои да бъде представена, каза още кандидатът за кмет Красимир Богданов. Той допълни, че ще заложи както на приемственост, така и на опита, който е натрупал като общински съветник, зам.-кмет на общината и сега – като народен представител.