сряда, 18 февруари 2026 г.

други новини

Прочети още

Писателят Цветко Стеев отбеляза 80-годишен юбилей

На 17 февруари 2026 година писателят и краевед Цветко Стеев навърши 80 години. Творецът, роден в село Игнатица, е едно от разпознаваемите имена в литературния живот на региона и страната.

Завършил образованието си в Мездра и София, той дълги години работи в системата на железопътния транспорт, но остава верен на литературата. Автор е на повече от 20 книги в различни жанрове – поезия, проза, драма и исторически роман. Сред най-популярните му произведения са „Хан Крум“, „Сами под слънцето“, „Сказание за Сирм – Царят на трибалите“ и „Царете богари“.

Негови творби и краеведски изследвания са публикувани в редица издания, а през годините е отличаван с награди от национални и регионални литературни конкурси. От 2008 г. е член на Съюз на българските писатели и активно участва в културния живот на Мездра и региона.

По повод юбилея Община Мездра, Краеведското дружество и Литературен клуб „Христо Ботев“ отправиха поздравления и пожелания за здраве, вдъхновение и нови творчески успехи.