вторник, 23 юни 2026 г.

други новини

Прочети още

Областният управител на Враца Росен Михайлов поздрави служителите в държавната администрация по случай професионалния им празник

Областният управител на област Враца Росен Михайлов поздрави служителите в държавната администрация по случай професионалния им празник. Той се отбелязва днес, след като през 2002 г. с решение на ООН датата е определена за Международен ден на държавната служба.Четири години по-късно, през 2006 г., Министерски съвет на Република България обявява 23 юни за Ден на служителя в държавната администрация на Република България.

Уважаеми колеги,

На 23 юни отбелязваме професионалния празник на служителите в държавната администрация. Това е ден, в който обществото отдава заслужено признание на хората, избрали да работят в служба на гражданитеи на държавата.

Често работата в администрацията остава незабелязана, защото нейните резултати рядко се измерват с публичност. Но именно зад всеки навременно решен казус, всяка координирана институционална дейности всяко административно решение стои трудът на отговорни и всеотдайни професионалисти.

Вие сте мостът между държавата и гражданите – хората, които ежедневно превръщат законите, политиките и решенията в реални действия и работещи механизми. Вашата работа е от съществено значение за поддържанетона институционалната стабилност, за гарантирането на законността и прозрачността и за създаването на доверие в публичните институции.

Като областен управител имам възможността всеки ден да виждам отблизо професионализма, ангажираността и отговорността, с които изпълнявате своите задължения. Благодаря Ви за усилията, за търпениетои за готовността да посрещате новите предизвикателства.

Убеден съм, че добрата администрация се гради преди всичко от добри хора – компетентни, почтени и отдадени на обществения интерес. Гордея се, че работя с такива професионалисти.

Пожелавам Ви здраве, увереност, удовлетворение от постигнатите резултати и още много успехи както в професионален, така и в личен план.

Честит празник!

С уважение,
Росен Михайлов
Областен управител на област Враца



Областният управител на област Враца Росен Михайлов поздрави служителите в държавната администрация по случай професионалния им празник. Той се отбелязва днес, след като през 2002 г. с решение на ООН датата е определена за Международен ден на държавната служба.Четири години по-късно, през 2006 г., Министерски съвет на Република България обявява 23 юни за Ден на служителя в държавната администрация на Република България.

Уважаеми колеги,

На 23 юни отбелязваме професионалния празник на служителите в държавната администрация. Това е ден, в който обществото отдава заслужено признание на хората, избрали да работят в служба на гражданитеи на държавата.

Често работата в администрацията остава незабелязана, защото нейните резултати рядко се измерват с публичност. Но именно зад всеки навременно решен казус, всяка координирана институционална дейности всяко административно решение стои трудът на отговорни и всеотдайни професионалисти.

Вие сте мостът между държавата и гражданите – хората, които ежедневно превръщат законите, политиките и решенията в реални действия и работещи механизми. Вашата работа е от съществено значение за поддържанетона институционалната стабилност, за гарантирането на законността и прозрачността и за създаването на доверие в публичните институции.

Като областен управител имам възможността всеки ден да виждам отблизо професионализма, ангажираността и отговорността, с които изпълнявате своите задължения. Благодаря Ви за усилията, за търпениетои за готовността да посрещате новите предизвикателства.

Убеден съм, че добрата администрация се гради преди всичко от добри хора – компетентни, почтени и отдадени на обществения интерес. Гордея се, че работя с такива професионалисти.

Пожелавам Ви здраве, увереност, удовлетворение от постигнатите резултати и още много успехи както в професионален, така и в личен план.

Честит празник!

С уважение,
Росен Михайлов
Областен управител на област Враца