сряда, 24 юни 2026 г.

други новини

Прочети още

На празнична церемония връчиха дипломите на Випуск 2026 в СУ „Христо Ботев“ – Оряхово

С празнична церемония днес в СУ „Христо Ботев“ – Оряхово бяха връчени дипломите на зрелостниците от Випуск 2026. Събитието събра ученици, учители, родители и гости, за да отбележат един от най-значимите моменти в живота на дванадесетокласниците – успешното завършване на средното образование.

Випускът завършва под ръководството на класните ръководители Бистра Янева и Александър Дунчев. По покана на училищното ръководство церемонията уважи и председателят на Общинския съвет в Оряхово.

Директорът на училището Силвия Михайлова връчи дипломите на зрелостниците и поздрави абитуриентите за положения труд и постигнатите резултати. Тя подчерта, че завършването на средното образование е важна крачка към нови предизвикателства и възможности.

Специално признание получиха трима ученици, които завършват с пълно отличие – заслужена награда за тяхната упоритост, постоянство и стремеж към знания през годините.

В приветствието си Румяна Декова поздрави зрелостниците и от името на кмета Росен Добрев им пожела здраве, смелост и увереност по пътя към бъдещата им реализация. Тя ги призова никога да не забравят родния край и хората, които са ги подкрепяли по време на тяхното образование.

От Община Оряхово отправиха пожелания за успешна професионална и личностна реализация, много бъдещи успехи и сбъднати мечти.

На добър час, Випуск 2026!