четвъртък, 27 август 2026 г.

други новини

Прочети още

Здравната комисия изслушва кандидатите за управител и подуправител на НЗОК

Двама са номинираните за ръководител на Здравната каса, а за поста на подуправител има един кандидат

Парламентарната комисия по здравеопазване изслушва днес кандидатите за новото ръководство на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК).

За поста управител са номинирани д-р Владимир Даскалов, предложен от „Прогресивна България“, и Станимир Михайлов, издигнат от „Продължаваме Промяната“.

За подуправител на НЗОК е внесена само една кандидатура – тази на Здравко Шушков, предложен от „Прогресивна България“.

Процедурата за избор на ново ръководство започна, след като на 2 юли Народното събрание предсрочно прекрати мандатите на досегашния управител д-р Петко Стефановски и подуправителя проф. Момчил Мавров. Решението беше взето след подадените от двамата оставки.

След изслушването в здравната комисия предстои кандидатурите да бъдат разгледани и гласувани от Народното събрание.