Полицията установи самоличността на една от жертвите на тройното убийство в хижа в района на прохода Петрохан. Загиналият е Дечо Василев, който е бил един от управителите на счетоводната фирма „В и М Компания“ ООД.

Припомняме, че трите тела бяха открити на 2 февруари в местност край село Гинци, община Годеч. По случая се води разследване, а районът около хижата остава под засилено полицейско присъствие.
Ден по-късно, на 3 февруари, от полицията съобщиха, че хората, обитавали имота, включително и жертвите, са живеели в изолирана общност, определена като „затворено общество с елементи на секта“. Разследващите работят по изясняване на всички обстоятелства около дейността на групата и връзките между обитателите на хижата.
През годините са подавани сигнали до компетентните институции за съмнения относно случващото се в имота.Имало е и твърдения, че там са се провеждали лагери с участието на непълнолетни и малолетни момчета. Тези данни към момента не са официално потвърдени от разследващите органи.
Работата по случая продължава, като се извършват разпити, събиране на доказателства и анализ на всички постъпили сигнали, свързани с дейността в хижата.




