Регионалната инспекция по околнатасреда и водите във Враца е получила сигнал за нерегламентирано изхвърляне  на камъни и пръст, от фирмата изпълнител на ремонтните дейности на Главен път Е 79, в района на р. Малата, с. Ребърково.

la toscana vratsa

При извършена проверка от междуведомствена комисия, назначена със Заповед на областния управител на област Враца, е направен обход на участъка от Главен път Е 79, визиран в сигнала, както и на река Малата.

Констатирано е, че вследствие на извършваните от тежка техника строително-ремонтни дейности, в коритото на реката има паднали отломки от камъни и скални късове. На фирмата изпълнител на обекта е поставен срок след приключване на дейностите в този участък да бъде почистено речното корито от камъни и скали и да се осигури нормална проводимост на реката.

Още един сигнал е проверила РИОСВ-Враца, относно замърсяване на река Малата в с. Люти дол с гуми, филтри и др.

При извършената проверка на място е констатирано, че на около 30 м. след табелата на изхода на с. Люти дол, посока Ботевград, от ляво има наличие на незначителни количества маслени и въздушни филтри от ремонт на МПС и излезли от употреба гуми. Терените на които са констатирани отпадъци са на отстояние от река Малата.

От фирмата изпълнител на строително-ремонтните дейности на Главен път Е-79 Мездра-Ботевград ще бъдат предприети действия за почистване на отпадъците.

Снимката е илюстративна.