49-годишен мъж от с. Георги Дамяново е засечен да шофира след употреба на алкохол.
Около 13:40 часа вчера, почерпеният шофьор си карал „“Мерцедес-а, когато се натъкнал на патрулка и е спрян за проверка в местността Еловишка чешма на път №1024, с посока на движение от с. Меляне към с. Говежда.
Оказало се, че шофьорът всъщност няма книжка. Униформените го тествали и за употреба на алкохол. Дрегеът отчел 2,20 промила алкохол в издишания от водача въздух.
Нарушителят обяснил, че е изпил 200 грама домашна ракия.
На 49-годишния мъж са съставени 2 акта и издаден талон за изследване, който отказал да получи.
Водачът е задържан в полицейския арест за 24 часа. По случая е образувано бързо производство по чл. 343б, ал. 1 от НК.




