Общински съветници от Вършец подадоха сигнал до Районна прокуратура Берковица, с копие до Цацаров.
В сигнала си съветниците указват следното:
„Във връзка с предстоящите местни избори – 2019 г., Ви информираме, че се забелязва масова регистрация на хора по настоящ адрес в община Вършец. За периода 15.03.2019 г. – 15.04.2019 г. са регистрирани 39 души по настоящ адрес в община Вършец и постоянен адрес извън общината – справка ГРАО. Имайки предвид, че през 2015 г. журналисти направиха разследване и излъчиха репортаж от гр. Вършец и с. Черкаски за регистрирани групи от хора в полусрутени къщи, смятаме че и днес това се повтаря. Моля да направите проверка на всички регистрирани по постоянен и настоящ адрес в община Вършец за периода 15. 02. 2019г.– 30.04.2019 г.
Надяваме се проверката да установи, дали тези регистрации и най- вече подписите на документите не са фалшиви и манипулирани.“
Сигналът е подаден от Антоанета Коцина, Благовест Христов, Георги Найденов, Георги Иванов, Ивайло Цветанов и Сашо Сълков.




