Пенсионер-муле от Плевен е получил условна присъда, заради участие в телефонна измама.
![obyava za rabota vratsa](https://zovnews.com/wp-content/uploads/2023/10/Job-Vacancy-Instagram-Post.png)
Ало измамата е станала в плевенско село.
Осъденият Й.К. умишлено улеснил неустановения извършител да възбуди и поддържа в Д.А. в заблуждение, чрез телефонни разговори, представяйки се за длъжностно лице – очен доктор от Плевен, че са нужни 7 000 лв.
Освен парите от жената били поискани и домашно приготвени компот и сладко от ягоди за операция и лещи за очите на нейна приятелка, претърпяла битова злополука.
С действията си мъжът причинил на жертвата на телефонната измама имотна вреда в размер на общо 7 010,60 лв.
Плевенският районен съд е наложил наказание от 6 месеца лишаване от свобода, като е отложил изтърпяването му с три години изпитателен срок.