Повече жандармерийски  части ще бъдат изпратени на границата с Гърция.

Това заяви премиерът Борисов пред Министерския съвет след срещата с вицепремиера и министър на отбраната Красимир Каракачанов и вътрешния министър Младен Маринов. Тя беше свикана във връзка с динамиката на процесите в Гърция, свързани с мигрантския натиск. Според Борисов

monsieur bobo vratsa

границата с Турция е добре охранявана и там няма опасност. „Но с Гърция е проблем!

Точно там около Солун се развиват тези процеси. Сега жандармерията е там, армията има готовност, насищаме с техника и хора, за да може да си опазим държавата”, каза още премиера.

Вътрешният министър Младен Маринов вече е разпоредил да се засили присъствието на жандармерията,

която провежда акции в малките населени места от пограничната зона. Според него засега ситуацията там е нормална, но се налага да бъдат взети превантивни мерки заради напрегнатата ситуация с мигрантите в Гърция.

Предстои утре да бъдат направени проверки на терените с оглед въвеждане на плана за действие при кризи.

„Не искам да има паника, но когато съседните на нас държави имат проблем, ние трябва да сме подготвени,

за да не се пренесат те на наша територия“, коментира Маринов. „На този етап няма сигнали мигрантски движения като в Гърция и Турция да има при нас. Няма наличие на някаква организация“, допълни той.

Министерството на отбраната пък е готово да изпрати необходимите хора, транспортна техника и съоръжения на границата при нужда.

Армията има готови предварителните планове за реакция и взаимодействие с останалите силови структури при необходимост.