сряда, 26 ноември 2025 г.

други новини

Прочети още

Нощен палеж: гараж и „Мерцедес“ изгоряха напълно

Сериозен инцидент е регистриран в село Николово късно вечерта на 25 ноември. Около 23:20 ч. чрез спешния телефон 112 е подаден сигнал за пожар в гаражна клетка към частен имот, в която е бил паркиран лек автомобил „Мерцедес В“.

По първоначална информация огънят е възникнал вследствие на умишлен палеж. В пламъците са унищожени напълно гаражът и автомобилът, както и около 20 кв. метра от покривната конструкция на прилепена към тях лятна кухня.

На място са реагирали екипи на пожарната и полицията, които са ограничили разпространението на огъня и са извършили оглед. По случая в РУ-Монтана е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 330, ал. 1 от Наказателния кодекс.

Разследването продължава, като се изясняват всички обстоятелства около палежа и се работи по установяване на извършителя.