Общо 22 са критичните точки, на които пороят, който се изля в Плевен е създал проблеми по празниците,
съобщават от Областната дирекция на МВР. Екипи на РДПБЗН-Плевен се наложило да окажат техническа помощ в десетки обекти и помещения, както и да съдействат за отстраняване на опасно надвиснали дървета и фасади на жилищни сгради и магазини. Инцидентите са регистрирани в парк „Кайлъка”, ул.„Г.С. Раковски”, ж.к.„Сторгозия”, магазин „Билла”, Централен МОЛ, складово помещение на улица „Георги Кочев”, фитнес зала на пл.„Иван Миндиликов”, храм „Св. Николай” , булевард „Христо Ботев”, МОЛ – Панорама, улица „Метро”, улица „Георги Кочев”, улица „Кара Кольо”. Проблеми е имало и в село Черковица на главен път за град Никопол. Техническа помощ е оказана и при отводняване на мазе в град Плевен на улица „Васил Левски”, асансьорна шахта на площад „Иван Миндиликов” в МОЛ „Панорама”, мазе на улица „проф. Цветан Лазаров”, гараж на улица „П.Р. Славейков”, паркинг в Западна Индустриална зона. Потушени са били и два пожара в отпадъци и в сухи треви в парк „Кайлъка”.
Подадени са сигнали и за наводнени пътни участъци.
По думите на градоначалника на Плевен – Георг Спартански, след направена от него обиколка няма големи повреди на пътната настилка от проливния дъжд. Ето какво написа той в личния си профил във фейсбук:
„Отговарям и ЗАЩО там, в тези райони традиционно при проливни дъждове се получава наводняване на платното – защото сечението на тръбите на канализацията е такова, че НЕ МОЖЕ да поеме голям водосбор. На 55 години съм, от детството ми и до днес там винаги се наводнява. Канализацията е собственост на ВиК, на десетки години е, за да се подмени са нужни стотици милиони лева.
На този етап държавата няма тези пари.“
Хората много се изплашили обаче и заради серия от къси съединения, които гърмели буквално като бомби в малък парк в централната част на града. Вижте във видеото.
Източник: Фейсбук
На отделни места пък заедно с поройния дъжд паднала и градушка.