По данни на РЗИ, заболеваемостта от сезонен грип „Б“ за област Враца е над средната за страната. Това стана ясно на заседанието на Областния щаб за борба с грипа и острите респираторни заболявания и функциониращия към него Областен медицински съвет.
Има 179 заболели на 10 000, като най-засегнати са лица от възрастова група 5-14 години, общо 789.
Кети Ценова съобщи, че очаква грипната ваканция да се удължи, не заради евентуална грипна епидемия, а заради мярка за изолация от вирусната инфекция.
Но грипът не е единственият проблем…
Кметове и кметски наместници от областта искат грипна ваканция за детските градини, заради непосещаемост.
Кметовете и кметските наместници от Мизия, Криводол, Оряхово, Козлодуй, Мездра, Роман и Борован отчетоха ниска посещаемост на деца в детските заведения.
Средната посещаемост е около 15%, а в Криводол пет филиала на детски градини в селата вече са затворили, защото няма нито едно дете.
Според тях заболеваемостта на децата не е толкова голяма, колкото е уплахата на хората.




