20-годишният младеж от град Кула, който бе обявен за издирване преди четири дни, е станал жертва на убийство, съобщи БНТ, позовавайки се на свои източници.
Близките на Мариян са подали сигнал в полицията, след като той е изчезнал, изразявайки опасения, че може да е станал жертва на престъпление. Разследването установи, че убийството е извършено по особено жесток начин, а след това е направен опит за заличаване на следите.
Според непотвърдена информация на Нова телевизия, тялото на жертвата е било разчленено.
По случая са заподозрени двама души, които след престъплението са напуснали страната в посока Сърбия. Те са задържани там, а при обиск в дома им са открити наркотици.
Разследването продължава под надзора на Окръжна прокуратура – Видин. Полицията все още не е потвърдила официално информацията, че именно изчезналият младеж е жертвата на тежкото престъпление.
Директорът на ОДМВР – Видин, старши комисар Петър Коцин потвърди, че сигнал за изчезването на 20-годишния младеж е постъпил в Районното управление в Кула на 5 март.