Осъденият за тежко двойно убийство в село Горни Дъбник обжалва наказанието си.
Със своя присъда от 19.07.2018 г. Окръжен съд – Плевен е признал подсъдимия Петко. Ч. от с. Горни Дъбник за виновен, в това, че на 30.10.2017 г., в с. Горни Дъбник, обл. Плевен, умишлено умъртвил повече от едно лице – Наталия П. и Стефко Г., като деянието е извършено с особена жестокост. По отношение на убитата Наталия П. е извършено и предумишлено и по особено мъчителен начин, като смъртта й е настъпила на 31.10.2017 г., се посочва в съобщението от ВТАС.
Плевенският съд е определил наказание „доживотен затвор“ за подсъдимия,
което на основание чл. 58а л. 2 от НК (заради съкратено съдебно следствие) заменил с наказание 26 години лишаване от свобода при първоначален строг режим.
Делото в Апелативен съд – Велико Търново е образувано на основание въззивна жалба от подсъдимия. Първото заседание е насрочено за 15 януари от 11 часа.