вторник, 7 юли 2026 г.

други новини

Прочети още

Народно читалище „Надежда 1871“ – Оряхово отбелязва 155 години с празничен концерт

Едно от най-старите културни средища в региона – Народно читалище „Надежда 1871“ – Оряхово, ще отбележи своята 155-годишнина с тържествен концерт под мотото „155 години с традиция и плам!“.

Празничното събитие ще се проведе на 20 август 2026 г. (четвъртък) от 19:30 часа на площад „Дико Илиев“ в Оряхово и ще събере на една сцена местни самодейни състави и специални гости.

В концертната програма ще участват:

  • Духов оркестър „Дико Илиев“;
  • Певческа група „Оряховски напеви“;
  • Танцов състав „Изворче“;
  • Танцов състав „Оряховски ритми“;
  • Виктория Маринова.

Специални гост-изпълнители на вечерта ще бъдат танцов ансамбъл от град Дъбулени, Румъния, както и оркестър „Плам“ – Русе, с ръководител виртуозния акордеонист Пламен Димитров.

Организаторите обещават празнична атмосфера, изпълнена с музика, танци и фолклорни традиции, достойна за отбелязването на повече от век и половина културна дейност. Концертът ще бъде своеобразен поклон към поколенията читалищни дейци, самодейци и творци, които през годините са съхранили духа и традициите на Оряхово.

Жителите и гостите на града са поканени да станат част от празника и заедно да отбележат 155 години история, култура и вдъхновение, оставили трайна следа в обществения живот на Оряхово.