петък, 26 юни 2026 г.

други новини

Прочети още

Шофьор подкара „Мерцедес“, след почерпка с домашна ракия

49-годишен мъж от с. Георги Дамяново е засечен да шофира след употреба на алкохол.

Около 13:40 часа вчера, почерпеният шофьор си карал „“Мерцедес-а, когато се натъкнал на патрулка и  е спрян за проверка  в местността Еловишка чешма на път №1024, с посока на движение от с. Меляне към с. Говежда.

Оказало се, че шофьорът всъщност няма книжка. Униформените го тествали и за употреба на алкохол. Дрегеът отчел  2,20 промила алкохол в издишания от водача въздух.

Нарушителят обяснил, че е изпил 200 грама домашна ракия.

На 49-годишния мъж  са съставени 2 акта и издаден талон за изследване, който отказал да получи.

Водачът е задържан в полицейския арест за 24 часа. По случая е образувано бързо производство по чл. 343б, ал. 1 от НК.