Нови 11 положителни проби за коронавирус са регистрирани на територията на страната днес. С тях общият брой става 201.
Това съобщи генерал-майор Мутафчийски на редовния брифинг на Националния оперативен щаб.
7 от положителните проби са регистрирани в София, двама има в Пазарджик – те са семейство, един в Дупница и един в Добрич.
Националния оперативен щаб предложи на министъра на здравеопазването да издаде заповед в срок от три дни всяка една болница в страната да предостави отделение, което да е оборудвано за лечение на коронавирус.




