ДПС и БСП в Монтана се “хванаха” за гушите заради секретарското място и така определиха провала на консултациите за състава на РИК за предстоящите избори за Евродепутати.
Спорът отново бе заради заемането на ключов пост в състава Районната избирателна комисия.
За секретарското място се получиха 2 предложения, които фактически провалиха преговорите и не можа да се стигне до съгласие.
Представители на пет политически сили – ГЕРБ, БСП, Обединени патриоти, “Воля” и ДПС взеха участие в преговорите за Районна избирателна комисия, която трябва да бъде от 13 членове.
5 са на политическа партия ГЕРБ, 4 на БСП, 2 са на Обединени патриоти и по 1 член на “Воля” и ДПС като може да има още 2-ма члена, да станат 15, от Реформаторски блок и “България без цензура”, които имат представителство в Европейския парламент, но към момента нямат представителство в Парламента на Република България.
За председател на РИК е имало само едно предложение на ГЕРБ за Валери Димитров. Юристът е с опит и от 10 години участват в избирателните комисии.
За секретар БСП са предложили юристът Камелия Александрова. От ДПС номинацията е била на икономиста Галина Младенова Евгениева.
И двете имат опит в изборите.
За двамата заместник-председатели е имало едно предложение на Обединени патриоти, уточни областният управител Росен Белчев.
Протоколът от преговорите ще бъде внесен в ЦИК,от където до 5 април служебно ще трябва да бъде определен състава на РИК Монтана.
Поради явното неразбирателство при някогашните съмишленици, Централната избирателна комисия ще определи служебно състава на РИК-Монтана. Срокът за решението е до 5-ти април, тогава ще стане ясно и разпределението на местата