сряда, 25 март 2026 г.

други новини

Прочети още

Неправоспособен и с над 2 промила: задържаха шофьор след проверка в Монтанско

Опасно нарушение на пътя установиха полицейски служители в региона на Лом. На 24 март 2026 г. около 22.00 часа, на кръстовище в село Ковачица, е спрян за проверка лек автомобил „Шкода Фабия“ с монтанска регистрация.

При извършената проверка униформените установили, че водачът е 50-годишен местен жител, който не притежава свидетелство за управление. Допълнителната проверка показала и сериозно нарушение, мъжът е шофирал с концентрация на алкохол от 2,03 промила, отчетена с техническо средство.

На място са му съставени три акта и един фиш по Закона за движение по пътищата. Със заповед на полицията водачът е задържан за срок до 24 часа.

Извършен е оглед на местопроизшествието и е образувано бързо производство за престъпление по чл. 343б, ал. 1 от Наказателния кодекс.

Случаят отново показва, че комбинацията от алкохол и липса на правоспособност остава сред най-опасните фактори на пътя, с пряк риск за всички участници в движението.

Снимката е илюстративна.