неделя, 15 февруари 2026 г.

други новини

Прочети още

Глоба от 50 до 500 лв. за изплюта на улицата дъвка или хвърлен фас във Враца

Глоба от 50 до 500 лв. грози врачани и гостите на града, които изхвърлят боклуците и дъвките си на улицата. Инспекторатът към община Враца вече започва акции срещу замърсяването в града.

Това стана ясно на вчерашната пресконференция, на която кмета Калин Каменов бе категоричен, че “ с призиви няма да убедим нашите съграждани да спрат да цапат“.

Над 18 000 е броят на изплютите на централния площад във Враца дъвки. Тяхното почистване е сложно и става със специална машина. След премахването на дъвките обаче остават петна.

Извън контрол е замърсяването от гражданите в района на култовата градинка „Зеленчука“. , която сутрин редовно осъмва зарита с фасове, празни кенчета и друти отпадъци, оставени от вечерните посетители.