На 19-ти октомври се отбелязва Националният ден на благодарността. Празникът се чества от 2002 година, по инициатива на фондация „Щедро сърце.
Тогава в София, в Южния парк се организира национална кампания за набиране на средства. Всеки дарител получава стикер с надпис „Аз имам щедро сърце“.
Фондация „Щедро сърце” е учредена в обществена полза с основен предмет на дейност ежегодно провеждане на национална кампания за набиране на средства “Щедро сърце – Национален ден на благотворителността”.




