29-годишен мъж е намерен убит в жилище в с. Гранит, общ. Братя Даскалови, обл. Стара Загора. Съобщението за открития  труп е получено  вчера на тел. 112. Незабавно са започнати  процесуално-следствени действия ,оглед на местопроизшествиетo.

monsieur bobo vratsa

По тялото на  М.И. е имало три огнестрелни рани  – в областта на гърдите, гръдния кош и коремната област.

При огледа на местопроизшествие са иззети 8 бр. гилзи от оръжие, калибър 7,65 , вещи със следи от червеникава течност, вероятно кръв.

Назначени са и се извършват съдебно-медицинска, дактилоскопна, балистична и ДНК експертизи. Разпитват се свидетели.

Към настоящия момента няма задържано лице, което да е привлечено в качеството на обвиняем за извършеното престъпление.

Образувано е досъдебно производство срещу неизвестен извършител за престъпление по чл. 115 от Наказателния кодекс. Наказанието,  което се предвижда за престъплението  е „лишаване от свобода” от 10 до 20 години.