Служители на Районно управление – Берковица установиха водач на лек автомобил, който след употреба на алкохол самокатастрофирал в дърво в село Боровци, община Берковица.
Сигнал за пътно-транспортното произшествие е постъпил на 16.04.2026 г. около 22:47 часа. На място е изпратена дежурна оперативна група, която установила, че е катастрофирал лек автомобил „Мерцедес Спринтер“ с ловешка регистрация.
Превозното средство е собственост на 58-годишен мъж, а зад волана бил неговият 41-годишен син от област Ловеч.
При движение по ул. „Георги Димитров“ водачът изгубил контрол над автомобила, излязъл извън пътя и се блъснал в дърво.
При извършената проверка с алкотест уредът отчел 1,57 промила алкохол в издишания въздух. Шофьорът приел показанията на техническото средство и отказал кръвна проба.
Съставени са му акт и два фиша по Закона за движение по пътищата. Той е задържан за срок до 24 часа, а по случая е образувано бързо производство.
Снимката е илюстративна.




