Двама 17-годишни са с опасност за живота след катастрофа, станала на общински път след село Ралево около 17:30 часа вчера. Автомобилът се е ударил в крайпътни дървета и храсти. Зад волана на “Пежо”-то е бил 21-годишен.
При удара колата се е обърнала по таван на платното за движение.
Вследствие на настъпилото пътнотранспортно произшествие са пострадали водачът, който е с фрактура на горен крайник, без опасност за живота, и пътниците – двама 17-годишни, с черепно-мозъчни травми и с опасност за живота. Те са настанени в болнично заведение.
Водачът на автомобила е изпробван за употреба на алкохол и наркотици с технически средства, като пробите са отрицателни.
Местопроизшествието е посетено от разследващ полицай, автоексперт и експерт при Базова научно-техническа лаборатория при ОДМВР – Плевен. За изваждане на телата на ранените от автомобила съдействие е оказано от служители на РСПБЗН – Плевен. Образувано е досъдебно производство. Уведомен е дежурен прокурор от РП – Плевен.