Дали, защото решили, че снегорини вече не са нужни или по други някакви подбуди двама мъже от Оряхово се прославиха със

la toscana vratsa

странна кражба.

На 31 януари 2019 година в 20:30 часа в полицията в Кнежа е получен твърде необичаен сигнал. От базата на пътно поддържане в града за времето от 18.30 часа до 20.30 часа е извършена

кражба на шест акумулаторни батерии. Те били взети от три снегопочистващи автомобила,

собственост на “ПСТ Плевен” ЕООД – гр. Плевен. Местопроизшествието е запазено от автопатрул. Извършен е оглед. Уведомен е прокурор при РП – Кнежа. Образувано е досъдебно производство за престъпление по чл. 195, ал. 1 от НК. От проведените оперативни действия са установени извършителите на престъплението. Оказало се, че

акумулаторите задигнали 46-годишен и 43-годишен, и двамата от град Оряхово. Мъжете направили пълни самопризнания. Привлечени са като обвиняеми.

В присъствието на служебни защитници сами обяснили механизма на извършеното деяние. Вещите, предмет на престъпление, са намерени. С постановление на прокуратурата в Кнежа извършителите са задържани за срок от 72 часа. В момента те са в следствения арест в  Плевен. Работа продължава старши разследващ полицай. Престъплението е квалифицирано по чл. 195, ал. 1, т. 4, предложение 1 и 2, във връзка с чл. 194, ал.1 във връзка с чл. 20, ал. 2 от НК.