Обвинение предстои да бъде повдигнато на прокурор, който се нахвърлил върху жена и я набил.
По повод подаден сигнал на телефон 112 вчера
вече е започнало досъдебно производство за извършени хулигански действия, отличаващи се с изключителен цинизъм,
съобщават от прокуратурата. Престъплението е квалифицирано по чл. 325 ал.2 от НК.
До момента е било установено, че на 12.06.2019 г., на паркинг в Самоков прокурор в местната Района прокуратура е извършил хулигански действия и нанесъл побой на свидетелката Д.Г.
Пострадалата е настанена в лечебно заведение.
Към настоящия момент са извършени първоначалните процесуално-следствени действия и разследването по случая продължава.
То се провежда от следовател при СО-СГП под надзора на Софийска градска прокуратура.
Магистратът е призован на 17.06.2019 г. за привличане към наказателна отговорност и разпит в качеството на обвиняем, уточняват от държавното обвинение.




