Елица Иванова от 9 клас на ППМГ „Акад. Иван Ценов“ е носител на голямата награда на кмета на Община Враца от четвъртото издание на пленерния конкурс „Ботевска работилница 2019“.

Талантливата художничка бе отличена с приза на официална церемония, провела се в Синята зала на Младежкия дом.

В четвъртото издание на Ботевската работилница, което стартира на 14 май, се включиха 110 възпитаници от 9 училища от Враца, Козлодуй Мизия и село Зверино. Младите художници твориха в два раздела: графика и живопис, а също така можеха да работят и по плакат, върху тема, зададена от организаторите.

„Ботевска работилница“ е конкурс с няколко направления и дейности, които дават възможност за изява на децата в областта на изобразителното изкуство, провокира техния интерес към поета – революционер, неговия подвиг и подвига на неговата чета.

Жури в състав: Красимир Ангелов – председател на Постоянната комисия по култура в Общински съвет и Милен Василев – скулптор и председател на Представителството на СБХ във Враца определи победителите в различните категории.

Ето и класирането:

Възрастова група: 1 – 4 клас 

Графика

1 място – Самуил Иванов Томов – 4 клас , СУ “Христо Ботев“ – гр.Враца
2 място – Александър Мирославов Титрийски – 4 клас , СУ “Христо Ботев“ – гр.Враца
3 място – Милен Стоянов Милчев – 1 клас, СУ “Христо Ботев“ – гр.Враца

Живопис

1 място – Никола Яворов Венчев – 3 клас , СУ “Христо Ботев“ – гр.Враца
2 място – Мелани Валериева Динкова – 4 клас , ОУ“Цанко Церковски“ – гр.Мизия
3 място – Петя Стоянова Нешева – 1 клас, ОУ“Цанко Церковски“ – гр.Мизия

Възрастова група: 5 – 6 клас

Графика

1 място – Владислава Искренова Димова – 5 клас , СУ “Христо Ботев“ – гр.Враца
2 място – Александър Анатолиев Христов – 5 клас , ОУ“Цанко Церковски“ – гр.Мизия
3 място – Мария Николаева Гьонова – 5 клас, ППМГ „Акад.Иван Ценов“- гр.Враца

Живопис

1 място – Николета Христова Николова – 6 клас , СУ “Христо Ботев“ – гр.Враца
2 място – Радослав Димитров Братановски – 5 клас , СУ “Христо Ботев“ – гр.Враца
3 място – Стефания Пламенова Герасимова – 6 клас, ППМГ „Акад.Иван Ценов“- гр.Враца

Възрастова група: 7 – 8 клас

Графика

1 място – Зорница Мариянова Каменова – 7 клас , ОУ“Цанко Церковски“ – гр.Мизия
2 място – Емилия Данаилова Георгиева – 7 клас , ОУ“Цанко Церковски“ – гр.Мизия
3 място – Преслава Викторова Кръстева – 7 клас, ПЕГ“Йоан Екзарх“- гр. Враца

Живопис

1 място – Симона Симеонова Берчева – 7 клас , ОУ“Цанко Церковски“ – гр.Мизия
2 място – Андреа Йорданова Банкова – 7 клас , ППМГ „Акад.Иван Ценов“- гр.Враца
3 място – Цветина Димитрова Каменова – 7 клас, ОУ“Цанко Церковски“ – гр.Мизия

Възрастова група: 9 – 12 клас
Графика

1 място – Моника Георгиева Георгиева – 10 клас , ПЕГ “Йоан Екзарх“ – Враца
2 място – Явор Цвети Чукачев – 9 клас , СУ “Христо Ботев“ – гр.Враца
3 място – Румен Ивайлов Иванов – 10 клас, СУ“Св. Климент Охридски“ – село Зверино

Живопис

1 място – Анастасия Мирославова Панчева – 10 клас , СУ “Христо Ботев“ – гр.Враца
2 място – Катрин Мартинова Тошева – 9 клас , СУ “Отец Паисий“ – гр.Враца
3 място – Юлия Цветанова Симеонова – 10 клас, СУ “Христо Ботев“ – гр.Враца

Плакат

1 място – Сонислав Любенов – 8 клас, СУ „Отец Паисий“ – гр.Враца
2 място – Василена Руменова – 6 клас, СУ „Христо Ботев -гр. Козлодуй

Културната проява е част от програмата на „Ботеви дни 2019“ и се организира от Община Враца, Ботевски организационен комитет и СУ „Христо Ботев“.