По вековна традиция през есента навсякъде във Франция празнуват идването на младото вино, така нареченото „божоле“. Свещеното питие се пуска в употреба точно шест седмици след края на гроздобера, а промоцията му е винаги в третия четвъртък на ноември и се чества като национален празник. Именно в този специален момент се случи едно знаменателно събитие, което задълго вгорчи чашата на французите, а на българите донесе сладко пиянство…

17 ноември най-често е през 1993г. и предвещава чудо във футбола. 17 ноември е незабравима гордост и радост за България.

Пас през 30 метра за Любослав Пенев , шут на Емил Костадинов, смълчан „Парк де Пранс“, в 89-ата минута победа над Франция с 2:1 и незабравимата фраза на великия футболен коментатор Николай Колев -Мичмана

„Господ е българин!“

И сега, 26 години по-късно, не ви ли побиват тръпки, когато гледате записа с гола на Емил Костадинов в 89-ата минута на “Парк де Пренс”? Това е голът на головете в българския футбол! 26 години по-късно българският футбол не е същият. Световният футбол също не същият. Нищо не е същото. Историята около онзи легендарен мач в Париж връща спомените за футболната лудост и опиянението от победата.