Кражба от училищен автобус в град Лом бе разкрита след бързи действия на полицията. Сигналът е подаден на 13 март от 60-годишен шофьор, който установил липсата на два акумулатора от превозното средство.
По негови данни посегателството е извършено в периода между вечерта на 11 март и сутринта на 13 март. Автобусът, който е общинска собственост, е бил паркиран на обособен паркинг в града.
На място е извършен оглед от дежурна оперативна група, снети са сведения и е образувано досъдебно производство. В хода на проведените издирвателни действия е установен извършителят. Това е 25-годишен мъж от Лом, известен на полицията и с предишни осъждания.
Откраднатите акумулатори са открити и иззети. Мъжът е задържан за срок до 24 часа. Разследването по случая продължава.
Снимката е илюстративна.




