79-годишен мъж от Вършец беше открит невредим след близо деветчасово издирване, в което участваха служители на Районните управления във Вършец и Монтана, както и екипи на Граничен полицейски участък – Чипровци.
Сигналът за изчезването на възрастния мъж бил подаден на 21 юни около обяд от неговата дъщеря. По-рано същия ден, около 08:00 часа, той напуснал дома си с личния си автомобил, като съобщил на близките си, че отива за гъби в местността „Старите лозя“.
След като не се прибрал в обичайното време, полицията незабавно започнала издирвателна операция. В акцията се включили около 15 служители на реда, използвани били дрон за оглед на труднодостъпни терени и следово куче.
Около 12:00 часа автомобилът на мъжа бил открит заключен в местността „Старите лозя“, но от него нямало и следа. Издирването продължило през целия ден.
Пробив в разследването дошъл в късния следобед, когато при преглед на записи от видеокамери полицаите забелязали автомобила да се движи в посока към софийските села. Така следите отвели екипите към района на село Долна Бела речка.
Около 21:30 часа издирваният мъж бил открит зад волана на автомобила си. Пред служителите той обяснил, че по време на шофирането се е объркал и е изгубил посоката.
За щастие възрастният вършечанин е открит в добро здравословно състояние и е предаден на своите близки.
Снимката е илюстративна




