Служители на Районно управление – Монтана разследват случай на отправени заплахи за убийство в условията на домашно насилие.
Инцидентът е станал на 24 юни 2026 г. около 17:25 часа на ул. „Васил Левски“ в района на автогарата в град Монтана. По данни на полицията 44-годишен жител на областния град отправил агресивни закани за убийство и физическа саморазправа към 36-годишна жена.
След подаден сигнал на място е изпратен дежурен полицейски екип, който е извършил необходимите процесуално-следствени действия.
По случая е образувано досъдебно производство след разпит на свидетел. Разследването се води за престъпление по чл. 144, ал. 3, т. 1 и т. 3, във връзка с ал. 1 от Наказателния кодекс, касаещо закана за убийство, извършена в условията на домашно насилие.
Работата по случая продължава под надзора на компетентната прокуратура.




