Военни водолази намериха и извадиха тялото на детето, което изчезна вчера във водите на Черно море в района на централния плаж на Варна.

monsieur bobo vratsa

Трагедията се разигра вчера. 14-годишното момиче влязло във водата заедно с приятели въпреки червения флаг. Силното вълнение  то повлякло навътре в морето пред очите на всички плажуващи. Спасителите успели да извадят момчето, което било с нея, но момичето изчезнало във водата. Издирването започнало още веднага, но в рамките на деня останало без резултат.

Това наложило да се намесят военните водолази. Акцията продължила от 7.30 ч. до 11.30 ч., съобщават от пресцентъра на Министерство на отбраната Обследван е районът на централния плаж в дълбочина до 50 метра от бреговата черта. След като тялото на детето е намерено, то било извадено на брега съвместно с цивилен спасител.
В операцията по издирването е участвал цял екип от водолази и специалисти от състава на формированията на Флотилия бойни и спомагателни кораби – Военноморски сили, дислоцирани в Пункт за базиране Варна. Ангажирани са били 16 военнослужещи, от които 15 водолази от аварийно-спасителния отряд и Центъра за подготовка на водолази и бордни спасители. Участвали са и  водолазен лекар от състава на военното формирование 28 580 – Варна и цивилен служител психолог. Участието в спасителната акция е по искане от областния управител на Варна, уточняват от ведомството.