Продължава тендецията новорегистрираните безработни да са повече от започналите работа. Това показват данните от последното специализираното наблюдение на пазара на труда на Националния статистически институт и Агенцията по заетостта във връзка с епидемията от COVID-19. В периода на проучването – 28 юни – 4 юли, в бюрата по труда са се записали 4675 души, а са започнали работа 4393. За първи път от периода 5-11 април насам тенденцията за превес на започналите работа над новорегистрираните безработни се обръща. Данните показват, че най-много в последния наблюдаван период са новите безработни в областите Пловдив, Пазарджик, София-град, Стара Загора и Ямбол. В общо 16 области на страната записаните в бюрата по труда за времето от 28 юни до 4 юли са повече от устроените на работа.
Главен редактор:
Мария Димитрова – maria.dimitrova@alpiko.net
Редакционен екип:
Деница Първанова – news@zovnews.com
Copyright © 2009 Alpiko Publishing. All Rights Reserved. Всички публикувани текстове и изображения са под закрила на „Закона за авторското право и сродните им права“. Използването и публикуването на част или цялото съдържание на сайта без разрешение е забранено.




