Средно по 70 нарушения на правилата за движение са засичали пътните полицаи в област Монтана всеки ден  през миналата година, сочи  статистиката на КАТ. Съставени са 7 400 акта , 4 500 фиша и 12 660 електрони фиша.

Близо 100 са водачите,  съдени по бързата процедура,  заради шофиране с алкохол над 1,2 промила, общо за година са санкционирани 218 пияни шофьори.

Най-рискови в региона остават пътищата Е79 и Лом – Берковица. Освен традиционната причина  „несъобразена с пътните условия скорост” друг фактор за зачестилите ПТП в региона е увеличеният трафик.

С 41 повече са катастрофите през 2019 в сравнение с 2018 г., с девет повече са загиналите граждани, 47 повече са и ранените.

В Монтана най-често ПТП стават на улица „Веренишка”, която според гл. инсп. Елвис Иванов, по настояване на „Пътна полиция” предстои да бъде регулирана допълнително, което ще помогне за намаляване на риска, съобщава Новините от Монтана.