Две години „пробация“ е наказанието на Денислав Станоев, който хвърли телефона на журналиста от “Свободна Европа” Полина Паунова и се държа заплашително с нея.
Това се случи на конференцията на ГЕРБ в “София тех парк”, където Станоев нанесе побой на други двама души.
До присъдата се стигна, след като Денислав Станоев се е призна за виновен, за извършени от него хулигански действия, отличаващи се с изключителна дързост, както и за причиняване на леки телесни повреди по хулигански подбуди спрямо две лица по време на партийно събиране на политическа партия в столицата.
На 05.08.2020 г. в района на „София тех парк“, гр. София, Станоев е извършил непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото, като изтръгнал мобилен телефон от ръката на журналиста Полина Паунова и демонстративно го захвърлил.
Деянието по своето съдържание се отличава с изключителна дързост.
Станоев го е извършил, докато Полина Паунова и други журналисти заснемали действията му пред множество лица по време на партийно събиране на политическа партия.
Мъжът се е признат за виновен и за това, че на същата дата и място е нанесъл удар с юмрук в областта на корема на Н.А., с което му причинил лека телесна повреда (контузия на корема), като деянието е осъществено по хулигански подбуди, на публично място при проява на демонстративно и пренебрежително отношение към неприкосновеността на личността и установения правов ред, без да е бил провокиран от пострадалия Н.А. и при липса на личен мотив за поведението му. На същото място подсъдимият нанесъл удари с юмруци в областта на челюстта и рамото на Й.Х., с което му причинил лека телесна повреда, изразяваща се в болка и страдание без разстройство на здравето, като деянието също е извършено по хулигански подбуди, на публично място, без да е бил провокиран от Й.Х. и при липса на личен мотив за това му поведение.
Станоев е признал вината си, като се е отказал от разглеждане на делото по общия ред. За всички деяния с определение на Софийски районен съд, с което е одобрено постигнато споразумение на мъжът е наложено едно общо най-тежко наказание – „пробация“ за срок от две години.
Определени са следните пробационни мерки – задължителна регистрация по настоящ адрес с периодичност на явяване и подписване пред пробационен служител два пъти седмично, задължителни периодични срещи с пробационен служител и включване в курсове за обществено въздействие.
Посоченото определение на съда е с характер на влязла в сила присъда и не подлежи на протест и обжалване.