50-годишен мъж от Лом беше задържан, след като простреля с пейнтболен маркер 37-годишен жител на село Сталийска махала. Инцидентът е станал в четвъртък вечерта около 19:43 часа, след сигнал за стрелба на телефон 112.
Пристигналите на място полицаи установили, че ломчанинът е произвел няколко изстрела с въздушен маркер за пейнтбол, зареден с гумени топчета. При стрелбата е ранен местен жител, който е получил наранявания в областта на гърба и десния крак.
Пострадалият е прегледан в болницата в Лом и е освободен за домашно лечение, без опасност за живота.
Стрелецът е предал доброволно пейнтболния маркер и е задържан за срок до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство за хулиганство.

