В края на 2025 година, от „Холсим България“ обобщават ключовите приоритети и резултати от дейността си през изминалите месеци, като акцентът отново е поставен върху устойчивото развитие, социалната отговорност и партньорството с местната общност.
През 2025 г. компанията реализира значими социални инвестиции в община Враца на стойност над 500 000 лева. Сред основните инициативи са ремонтът на акушеро-гинекологичното отделение към МБАЛ „Христо Ботев“, обновяването на социалния дом за временно настаняване на възрастни хора „Асен Златаров“, подмяната на покрива на детска градина в село Бели извор, както и ремонтът на прозоречните рамки в местното читалище. В подкрепа на пътната и общинската инфраструктура „Холсим България“ е предоставила и 550 тона цимент и 5 500 тона трошен камък, наред със съдействие за редица образователни и културни инициативи в региона.
Паралелно с подкрепата за местните общности, през 2025 г. компанията затвърди позицията си на двигател на нисковъглеродното строителство и кръговата икономика в България. „Холсим България“ остава лидер по декарбонизация в рамките на Групата Холсим и последователно работи за намаляване на въглеродния си отпечатък. Важна стъпка в тази посока е въвеждането на екологични продуктови декларации (EPD) за цялото портфолио от цимент и бетон, които осигуряват прозрачност и подпомагат строителния сектор при избора на устойчиви решения.
Особено признание компанията получи и в областта на здравето и безопасността. За поредна година „Холсим България“ отчита нулеви трудови злополуки, а през 2025 г. бе отличена със специална грамота за 5 000 000 отработени часа без инциденти – постижение, което подчертава високите стандарти и ангажираността на екипите.
От компанията подчертават, че всички тези резултати са плод на усилията на служителите и на доброто партньорство с институциите, местната власт, гражданите и медиите. Според „Холсим България“ устойчивото развитие на региона е възможно единствено чрез съвместни усилия и дългосрочни проекти, изградени върху споделени ценности.

