Сърдечна благодарност към служителите на полицията, участвали в издирването на 79-годишния мъж от Вършец, отправи неговата внучка след щастливия край на продължилата близо девет часа спасителна акция.
В емоционален коментар в социалните мрежи тя изрази признателността на цялото семейство към екипите на Районно управление – Вършец, Районно управление – Монтана, Гранична полиция и всички служители и доброволци, включили се в издирването.
„Отправям най-дълбока благодарност за огромния професионализъм от страна на колегите от Районно управление – Вършец, Гранична полиция и всички служители и лица, които се включиха в издирването на дядо ми. Бързата реакция спаси цял един живот и върна спокойствието в семейството ми“, написа тя.
По думите ѝ действията на служителите са показали не само висок професионализъм, но и истинска човечност.
„Прекрасно е да знаеш, че има хора с огромни сърца, които освен професионалисти са и човеци. Да си полицай не е просто професия, а призвание да служиш и да помагаш на хората“, допълва внучката на възрастния мъж.
Припомняме, че 79-годишният вършечанин беше обявен за издирване на 21 юни, след като не се прибрал от излет за гъби в местността „Старите лозя“. След мащабна операция с участието на около 15 служители, дрон и следово куче, мъжът бе открит невредим в района на село Долна Бела речка.
Благодарственият коментар бързо събра десетки реакции и подкрепа от жители на Вършец, които също поздравиха служителите на реда за успешно проведената спасителна акция.
Снимката е илюстративна.

