Заразените с коронавирус в страната вече са 293. Днес са регистрирани нови 17 положителни проби.
13 от пробите са в София, а по една регистрирана положителна проба има във Варна, Пловдив, Сливен и Пазарджик.
Това стана ясно от ген. Мутафчийски на редовен брифинг на Националния оперативен щаб.
„Днес от „Пирогов“ е изписан един пациент, те става вече 9. И по критериите за изписване от ВМА са изписани 4 лица, които все още не са с отрицателни проби, но са с добри клинични характеристики и остават за домашно лечение“, каза ген. Мутафчийски.
В тежко състояние са 8 пациенти. Пет от тях са в Пирогов и в Окръжна болница. Други трима са в Благоевград.
Най-младият пациент е 3 годишен, а най-възрастния е на 81 години. 13 лекари са заразени.
Общият брой на хора настанени за лечение в болница са 99, от тях няма нито едно дете настанено в лечебно заведение.
„В момнта имаме около 7000 теста и сме в процес на получаване на около 10-15 хил. теста. Двама полицейски служители са заразени с коронавирус. Навсякъде, където има интензивно събиране на хора, се извършва дезинфекция. Тези полицаи не са се заразили при проверка, установени са контактните лица. Те са вкъщи с леки симптоми“, каза още Мутафчийски.

