Site icon Zov News – Новините от Северозападна България

Регистрираните с коронавирус в страната са 581 души

496 изследвания са направени през последните 24 часа.

Нови 4 души са регистрирани с COVID-19 у нас за последното денонощие общо са 16.

Отчита се спад в процентите  на новооткритите  COVID инфектирани. В сравнение с изминалия ден броят на новите заразените  с коронавирус  е нараснал  с 2,8 % . Припомняме, че вчера техният брой беше с 4, 4 % повече в сравнение с понеделник.

Общият брой на заболелите с коронавирус в страната до този момент са  581 души, от които 23 са починали, а 42 души са излекувани и изписани, съобщи на редовния сутрешен брифинг на Националния оперативен щаб ген. Мутафчийски.

Излекувани са 27 мъже и 15 жени.

3,9 % от броя на заразените са починали. Средната възраст на починалите е 65,5.

Новите случаи са в София са 11. Сред тях е 64-годишна жена – рентгенов лаборант. Така медицинските лица, заразени с коронавирус стават 32-ма или 5,5 % от заболелите.

Нови случаи има в Кърджали – 1, в Стара Загора – 3, в Пловдив – 1.

Няма нови заразени зони.

До този момент хоспитализирани са 213 души, 21 от които са настанени в интензивно отделени.

На днешния брифинг на щаба присъстваше и премиерът Бойко Борисов, който съобщи, че е наредил днес да започнат масово тестване на жителите на Банско. Той обясни, че Банско се приема за огнище и с бързите тестове ще се даде една ясна  картина колко от хора там са изградили имунитет.

 

 

 

 

Exit mobile version