За последното денонощие са регистрирани 23 нови случая на заразени с коронавирусна инфекция в област Монтана.
Четирима от новозаразените са приети за лечение в болнично заведение-
мъж и жена от Монтана и жена от Берковица – в болницата в Монтана и мъж в болницата в Лом.
19 са под домашна карантина,
13 от тях в община Монтана, 2 – Вършец, 3 – Берковица, 1 – Медковец.
Мъж на 72 г. е починал в ломската болница в петък, така починалите с коронавирус в областта стават 17.
251 са заразените с вируса в региона, 30 от тях са в болница, 221 са под домашна карантина.

