Site icon Zov News – Новините от Северозападна България

Във Враца се проведе първа работна среща по проект CITIES4CSR

В Община Враца се проведе първа работна среща по проект CITIES4CSR – “Широко обхватни общински стратегии за насърчаване и стимулиране на корпоративната отговорност в градските райони“, финансиран по Програма УРБАКТ III.

Тя бе откритa от заместник-кмета Мария Попова, която приветства присъстващите и изрази увереност, че в рамките на работната среща ще бъдат поставени основните проблеми пред местната общност и със съвместни усилия ще се намерят начините за разрешаването им.

Основната цел на проекта е засилване на сътрудничеството между общините, бизнеса и гражданското общество за насърчаване на устойчиви, приобщаващи и иновативни градски промени.

Участници в проекта са: Милано (водещ партньор), Столична община, Община Враца, Община Кекава – Латвия, Риека – Хърватска, Гимараеш – Португалия, Молина де Сегура – Испания, Будайорш – Унгария, Братислава – Словакия, Нант –Франция.

В рамките на специфични градски мрежи партньорите съвместно ще разработват стратегии за справяне с основни градски предизвикателства, интегрирайки икономически, социални и екологични решения чрез холистичен подход.

Проектът цели засилване на ролята и увеличаване на добавената стойност на дейностите по корпоративната социална отговорност на компаниите на местно ниво, към регенерация на градовете и иновации за социалното развитие, за да се отговори по-добре на възникващите и незадоволени местни нужди.

В рамките на два дни 28.11-29.11.2019 г. Община Враца прие гости от град Милано (водещ партньор по проекта) и независим експерт от ЕК.

На срещите присъстваха представители на Търговско-промишлена палата Враца, Агенция за регионално и икономическо развитие гр. Враца, Виваком (БТК АД), БЧК, МД Електроник, АЕЦ Козлодуй, Младежки център Враца, ОИЦ Враца, Практикер, фирма Инекс Трейд, Фондация „Искам бебе“, Сдружение „Нов път“ – Хайредин, представители на Медицински университет – филиал Враца.

Бяха обсъдени добрите практики на фирмите, неправителствените организации и връзката им с основната цел на проекта.

Пред представителите на бизнеса, международните партньори и експерти, участници в работната среща, госпожа Попова сподели, че сътрудничеството между местните власти и бизнеса се налага като необходимост и добра възможност за по-добра градска среда, образование, социални услуги.

Ключовите дейности във всеки град ще започват с идентифициране и интензивно ангажиране на заинтересованите страни.

Всички партньори следва да създадат местни групи от заинтересовани страни, включващи местни компании, неправителствени организации, също по преценка и изследователски центрове или университети.

Exit mobile version