42-годишна жена от монтанското село Добри дол е била задържана за срок до 24 часа, след като е установено, че шофира след употреба на алкохол.
Проверката е извършена на 24 юни малко след полунощ – около 00:07 часа, в района на бензиностанцията в село Арчар. Полицейски служители спрели за проверка лек автомобил „Мини Купър“ с видинска регистрация, управляван от жената, която е и собственик на превозното средство.
При извършения тест с техническо средство дрегер уредът отчел 1,75 промила алкохол в издишания въздух. Водачката е отказала да даде кръвна проба за лабораторно изследване в МБАЛ „Света Петка“ във Видин.
Автомобилът е бил иззет по надлежния ред с протокол за доброволно предаване.
По случая е образувано бързо производство, а работата по разследването продължава.

