Общинската болница в Берковица получи линейка като дарение от ирландския Червен кръст
по инициатива на преводачите към Европейската комисия в Люксембурк и Бруксел – Николай Бояджиев и негови колеги. Те финансират със собствени средства транспортирането на возилото от Ирландия до България.
от представителя на фирма „Дирент БГ“ Огнян Петров , съдействала за транспортирането и логистиката на дарението. То идва точно навреме, защото транспортният парк на болницата се нуждае от сериозно обновление, а средствата не винаги достигат.
Г-жа Веселинова благодари за високохуманния жест на дарителите от името на екипа на здравното заведение и пациентите.
Линейката ще се ползва за превозване на пациенти на болницата, на които се налага да бъдат транспортирани в други лечебни заведения. Медицинският автомобил е оборудван с необходимата апаратура.
С оглед политиката за осигуряване на подкрепа на младите хора в Община Берковица и задоволяване потребностите от кадри в областта на здравеопазването, кметът инж. Милчо Доцов ще даде стипендии за обучението на 2-ма студенти по медицина.

